09 April 2019

Prin  Dispoziţia  nr. 30/2019, primarul comunei Ştiuca  a convocat  şedinţa  ordinară  a Consiliului   local  al comunei Ştiuca  pentru  ziua  de   luni,  15 aprilie   2019,  ora 9 00 ,  în sala de şedinţe a consiliului local.

•      aprobarea  planului de investiții,  lucrări  şi  alte  activităţi pe anul  2019  al comunei  Ştiuca;

•      aprobarea bugetului local al comunei  Ştiuca pe anul 2019;

•     aprobarea virării  unei sume  din excedentul  bugetului  local  utilizată pentru finanțarea cheltuielilor secțiunii de dezvoltare;

•      aprobarea  raportului de  evaluare  şi  vânzarea  unui teren intravilan din localitatea  Știuca;

•      aprobarea  trecerii  din  domeniul  privat  în domeniul public  al  unor  bunuri  imobile  din proprietatea  comunei   Știuca.