20 October 2016

Prin Dispoziţia nr. 101/2016, primarul comunei Ştiuca a convocat şedinţa extraordinară a Consiliului local al comunei Ştiuca pentru ziua de luni, 24 octombrie 2016, la ora 9,oo, în sala de şedinţe a consiliului local.

Ordinea de zi propusă este :

1. validarea unor mandate de consilieri locali;
  2. completarea comisiilor de specialitate ale consiliului local pe principalele domenii de activitate;
  3. aprobarea rectificării bugetului local pe anul 2016;
  4. aprobarea impozitelor şi taxelor pe anul 2017;
  5. aprobarea Organigramei Primăriei şi a Statelor de funcţii ;
  6. aprobarea consumului maxim lunar de carburanţi pentru vehiculele şi utilajele care deservesc comuna Ştiuca;
  7. desemnarea unui reprezentant al consiliului local în consiliul de administraţie al Şcolii gimnaziale Ştiuca;
  8. aprobarea raportului de evaluarea şi vânzarea unui teren intravilan din localitatea Ştiuca.
  9. stabilirea prețului de vânzare a masei lemnoase exploatate din pădurea proprietatea privata a comunei Știuca.

Prezenţa domnilor consilieri este obligatorie.