10 January 2019

Prin  Dispoziţia  nr. 1/2019, primarul comunei Ştiuca  a convocat  şedinţa  ordinară  a Consiliului   local  al comunei Ştiuca  pentru  ziua  de   luni, 14  ianuarie  2019,  ora 9 00, în sala  de  şedinţe  a  consiliului local.

•     aprobarea  Planului  de lucrări  de interes local în anul 2019 pentru  repartizarea  orelor  de muncă  beneficiarilor  de ajutor social;
  •     aprobarea acoperirii definitive  din excedentul  bugetului local,  a deficitului bugetar al secțiunii de dezvoltare pe anul 2018;
  •     aprobarea modificării tarifelor de salubrizare practicate de către RETIM  ECOLOGIC  SERVICE S.A.  în raport cu utilizatorii serviciului de salubrizare pentru activitatea de colectare și transport al deșeurilor municipale desfășurată în Zona 0  a județului Timiș,  în baza contractului de delegare prin concesiune a activității de colectare și transport a deșeurilor nr. 1746/22.09.2017.
  •     aprobarea  raportului de  evaluare  şi  vânzarea  unui teren intravilan din localitatea  Știuca
  •     aprobarea  raportului de  evaluare  şi  vânzarea  unui teren intravilan din localitatea  Zgribești