COMUNA STIUCA anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM Timiș, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul „Canalizare menajera in localitatile Olosag si Dragomiresti si extindere Statie de Epurare in localitatea Stiuca, comuna Stiuca, jud. Timis”, propus a fi amplasat în comuna Știuca, localitatea Știuca, FN, teren identificat prin inventarul bunurilor care aparțin domeniului public al comunei Știuca, Județul Timiș.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului- APM Timiș, din municipiul Timișoara, B-dul Liviu Rebreanu nr.18-18A, în zilele de luni-joi între orele 8.00-16.30, vineri între orele 8.00-14.00, precum și la următoarea adresă de internet: http://apmtm.anpm.ro- secțiunea Acorduri de mediu. Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.