Nr. 364 din 13.03.2024

INFORMARE

Această informare este efectuată de COMUNA STIUCA, localitatea Stiuca, nr. 42, jud. Timis, tel. 0256335937, ce intenţionează sa solicite de la ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ BANAT aviz de gospodărire a apelor pentru realizarea lucrarilor de „EXTINDEREA SISTEMULUI DE CANALIZARE MENAJERA IN LOCALITATILE DRAGOMIRESTI - STIUCA, COMUNA STIUCA, JUDEŢUL TIMIŞ”, amplasate în comuna Stiuca, Jud. Timis.

Aceasta investiţie este noua.

Ca rezultat al acestei investiţii se vor produce următoarele:

- Extindere retea de Canalizare in localitatile Dragomiresti - Stiuca;

- Statii de pompare;

- Racorduri de canalizare.

Aceasta solicitare de aviz este conformă cu prevederile Legii apelor nr. 107/1996, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoanele care doresc sa obţină informaţii suplimentare cu privire la solicitarea avizului de gospodărire a apelor pot contacta solicitantul de aviz la adresa menţionată.

Persoanele care doresc sa transmită observaţii, sugestii şi recomandări se pot adresa solicitantului la adresa de mai sus sau telefonic la dl. Bejera Vasile, tel. 0256335937, după data de 1.04.2024.

Nume Bejera

Prenume Vasile